Wyszukiwarka
Ogloszenie1

Palniki i kotły na pelet - wygoda za przystępną cenę, więcej...

Piecyki na pellet Cadel - już od 4150 pln netto  więcej...

Towar dostarczamy na terenie całego kraju   więcej...

Kocioł Lazar 
Automatyka czyszczenia kotła i palnika.  
więcej...


Pellet Standard -  od 1000 zł/t brutto więcej...

Palniki pow. 100 kW

Dane techn. dla palnika Eurofire GRYM 700kW

Paliwo: pellet  6 lub 8mm
Sprawność:
do 95%
Pobór mocy
: max. 850W
Zasilanie: 230V
Wymiary
: dług. 1600mm, wys. 1050mm, szer. 650mm
Waga: 160 kg
Zużycie pelletu przy max wydajności: do 160 kg/h

Elementy kompletu palnika eurofire GRYM:
Palnik eurofire GRYM, sterownik mikroprocesorowy MPU, sonda lambda, podajnik ślimakowy o długości 2,0 m, motoreduktor do podajnika ślimakowego, komplet przewodów elektrycznych.

Palniki eurofireGRYM przeznaczone są do stosowania w kotłach podciśnieniowych na paliwa stałe i na olej opałowy, do montażu w kotłach nowych i modernizowanych.
Adaptowane kotły olejowe firm BUDERUS, VIESSMANN, BROETJE itp.  do pracy z palnikami na pellety eurofire od 20 do 700 kW. Automatycznie pobierają paliwo, posiadają system automatycznego zapłonu i wygaszania paleniska - komfort obsługi jest więc zbliżony jak w obsłudze kotła olejowego, oszczędzamy jednak do 50% kosztów ogrzewania w stosunku do kosztów ogrzewania olejem opałowym. Możliwość szybkiego powrotu do ogrzewania olejem.

Konstrukcja zewnętrzna palnika wykonana jest z lakierowanej blachy stalowej. Tylnia część obudowy stanowi punkt zaczepienia dla wentylatorów i przewodów elektrycznych. Przez całą konstrukcję palnika przebiega podwójny podajnik ślimakowy pelletu. Przód obudowy palnika wyposażony jest w wymienną płytę z żaroodpornej, nierdzewnej stali.

Eurofire GRYM pracuje z oddzielnymi wentylatorami do przepływu powietrza pierwotnego i wtórnego, zapewniając maksymalny dopływ powietrza do komory spalania.
Powietrze jest doprowadzane trzystopniowo, dzięki własnej opatentowanej technice spalania w palniku.
Poziom bezpieczeństwa przeciwpożarowego jest bardzo wysoki, dzięki wykorzystaniu wyłącznika termicznego, tryskacza wodnego i specjalnie skonstruowanego topliwego przewodu podawania paliwa.

Eurofire GRYM pracują w trybie pełnej płynnej modulacji mocy palnika w odniesieniu do zadanej temperatury wyjściowej z kotła. Sterownik mikroprocesorowy TM3007 z układem regulacji PID oraz sondą lambda tworzy sterownie typu "fuzzy logic", gwarantujące osiąganie najwyższych sprawności i ekonomiczności spalania pelletu. W opcji wyposażenia palników centrala GSM, umożliwiająca kontrolę i sterowanie palnikiem za pomocą telefonu komórkowego.


powered by AdvaCMS